TE Connectivity Passive Product H8120KBYA
Part No.:
H8120KBYA
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.H8120KBYA.pdf
Description:
RES 120K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Comments
H8120KBYA Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Holco, Holsworthy
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
120 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)