Ohmite HSX-2W1004FE
Part No.:
HSX-2W1004FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HSX-2W1004FE.pdf
Description:
1 MEG HERMETICALLY SEALED
Comments
HSX-2W1004FE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
HSX
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Ceramic
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-30°C ~ 75°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.256" Dia x 1.063" L (6.50mm x 27.00mm)