Riedon products by Bourns HTE24-1MF
Part No.:
HTE24-1MF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HTE24-1MF.pdf
Description:
RES 1M OHM 1% 2W AXIAL
Comments
HTE24-1MF Specifications
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 195°C
Size / Dimension:
0.315" Dia x 0.945" L (8.00mm x 24.00mm)