Riedon products by Bourns HTE39-100MJ
Part No.:
HTE39-100MJ
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HTE39-100MJ.pdf
Description:
RES 100M OHM 5% 3W AXIAL
Comments
HTE39-100MJ Specifications
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Proof, High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 195°C
Size / Dimension:
0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)