Riedon products by Bourns HTE39-33KJ
Part No.:
HTE39-33KJ
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HTE39-33KJ.pdf
Description:
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
Comments
HTE39-33KJ Specifications
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Features:
Flame Proof, High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 195°C
Size / Dimension:
0.315" Dia x 1.535" L (8.00mm x 39.00mm)