Riedon products by Bourns HTE52-100MF
Part No.:
HTE52-100MF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HTE52-100MF.pdf
Description:
RES 100M OHM 1% 5W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
HTE52-100MF Specifications
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 195°C
Size / Dimension:
0.315" Dia x 2.047" L (8.00mm x 52.00mm)