RESI HVLR1029F110MK9
Part No.:
HVLR1029F110MK9
Manufacturer:
RESI
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HVLR1029F110MK9.pdf
Description:
RES 110M OHM 1% 10W AXIAL
Comments
HVLR1029F110MK9 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
RESI
Series:
HVLR
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
110 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.413" Dia x 4.016" L (10.50mm x 102.00mm)