RESI HVLR1279F2K00K9
Part No.:
HVLR1279F2K00K9
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HVLR1279F2K00K9.pdf
Description:
RES 2K OHM 1% 12W AXIAL
Comments
HVLR1279F2K00K9 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
12W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.413" Dia x 5.000" L (10.50mm x 127.00mm)