RESI HVLR1505B75M0K9
Part No.:
HVLR1505B75M0K9
Manufacturer:
RESI
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HVLR1505B75M0K9.pdf
Description:
RES 75M OHM 0.1% 0.7W AXIAL
Comments
HVLR1505B75M0K9 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
RESI
Series:
HVLR
Packaging:
Product Status:
Active
Resistance:
75 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.7W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.591" L (6.50mm x 15.00mm)