RESI HVLR1905B2M50K9
Part No.:
HVLR1905B2M50K9
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.HVLR1905B2M50K9.pdf
Description:
RES 2.5M OHM 0.1% 1W AXIAL
Comments
HVLR1905B2M50K9 Specifications
Resistance:
2.5 MOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)