YAGEO KNP1WSJT-52-47R
Part No.:
KNP1WSJT-52-47R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.KNP1WSJT-52-47R.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:285
Comments
KNP1WSJT-52-47R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
KNP
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)