Lumimax Optoelectronic Technology KNP3W0R1JTB
Part No.:
KNP3W0R1JTB
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.KNP3W0R1JTB.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 5% 3W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
KNP3W0R1JTB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 350°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)