Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components LCA0414002203G2100
Part No.:
LCA0414002203G2100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LCA0414002203G2100.pdf
Description:
LCA0414 220K 2% A1
Comments
LCA0414002203G2100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
LCA....
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Carbon Film
Features:
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.480" L (4.20mm x 12.20mm)