Vishay Sfernice LTO030F7R500FTE3
Part No.:
LTO030F7R500FTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO030F7R500FTE3.pdf
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Comments
LTO030F7R500FTE3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
LTO 30
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
7.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
30W
Composition:
Thick Film
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220-2
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.799" (20.30mm)