Vishay Sfernice LTO050F25R00FTE3
Part No.:
LTO050F25R00FTE3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO050F25R00FTE3.pdf
Comments
LTO050F25R00FTE3 Specifications
Resistance:
25 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.799" (20.30mm)