Vishay Sfernice LTO050FR0500JTE3
Part No.:
LTO050FR0500JTE3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO050FR0500JTE3.pdf
Description:
RES 0.05 OHM 5% 50W TO220
Comments
LTO050FR0500JTE3 Specifications
Resistance:
50 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
50W
Temperature Coefficient:
±700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.799" (20.30mm)