Vishay Sfernice LTO100F3R300FTE3
Part No.:
LTO100F3R300FTE3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO100F3R300FTE3.pdf
Description:
RES 3.3 OHM 1% 100W TO247-2
Comments
LTO100F3R300FTE3 Specifications
Resistance:
3.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)