Vishay Sfernice LTO100FR2500FTE3
Part No.:
LTO100FR2500FTE3
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO100FR2500FTE3.pdf
Comments
LTO100FR2500FTE3 Specifications
Resistance:
250 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
100W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)