Vishay Sfernice LTO150F330R0JTE3
Part No.:
LTO150F330R0JTE3
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-247-2
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.LTO150F330R0JTE3.pdf
Description:
LTO 150 F 330U 5% TU30 E3
Comments
LTO150F330R0JTE3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
LTO 150
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
150W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
TO-247
Size / Dimension:
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.976" (24.80mm)