Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C2152FC100
Part No.:
MBA02040C2152FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBA02040C2152FC100.pdf
Description:
RES 21.5K OHM 0.4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:923
Comments
MBA02040C2152FC100 Specifications
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)