Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040C2800FC100
Part No.:
MBA02040C2800FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBA02040C2800FC100.pdf
Description:
MBA/SMA 0204-50 1% C1 280R
Shipping
Inventory:890
Comments
MBA02040C2800FC100 Specifications
Resistance:
280 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)