Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBA02040D3600DC100
Part No.:
MBA02040D3600DC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBA02040D3600DC100.pdf
Description:
MBA/SMA 0204-25 0.5% C1 360R
Shipping
Inventory:982
Comments
MBA02040D3600DC100 Specifications
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)