Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070C8454FC100
Part No.:
MBB02070C8454FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBB02070C8454FC100.pdf
Description:
RES 8.45M OHM 0.6W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:920
Comments
MBB02070C8454FC100 Specifications
Resistance:
8.45 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)