Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBB02070D2002DC100
Part No.:
MBB02070D2002DC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBB02070D2002DC100.pdf
Description:
RES 20K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Comments
MBB02070D2002DC100 Specifications
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)