Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBE04140C2003FC100
Part No.:
MBE04140C2003FC100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBE04140C2003FC100.pdf
Description:
MBE/SMA 0414-50 1% C1 200K
Shipping
Inventory:743
Comments
MBE04140C2003FC100 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
MBE/SMA 0414 - Professional
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)