Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBE04140C2205FC100
Part No.:
MBE04140C2205FC100
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MBE04140C2205FC100.pdf
Description:
MBE/SMA 0414-50 1% C1 22M
Shipping
Inventory:974
Comments
MBE04140C2205FC100 Specifications
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)