KOA Speer Electronics, Inc. MF1/2CC1502F
Part No.:
MF1/2CC1502F
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/2CC1502F.pdf
Description:
RES 15K OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:870
Comments
MF1/2CC1502F Specifications
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)