KOA Speer Electronics, Inc. MF1/2DC1802F
Part No.:
MF1/2DC1802F
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/2DC1802F.pdf
Description:
RES 18K OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:960
Comments
MF1/2DC1802F Specifications
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)