Lumimax Optoelectronic Technology MF1/2W51RFTB
Part No.:
MF1/2W51RFTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/2W51RFTB.pdf
Description:
RES 51 OHM 1% 1/2W AXIAL
Comments
MF1/2W51RFTB Specifications
Resistance:
51 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)