Lumimax Optoelectronic Technology MF1/2W6R8FT
Part No.:
MF1/2W6R8FT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/2W6R8FT.pdf
Description:
RES 6.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
MF1/2W6R8FT Specifications
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)