KOA Speer Electronics, Inc. MF1/4DC1543F
Part No.:
MF1/4DC1543F
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/4DC1543F.pdf
Description:
RES 154K OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:872
Comments
MF1/4DC1543F Specifications
Resistance:
154 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)