Lumimax Optoelectronic Technology MF1/8W10RFT
Part No.:
MF1/8W10RFT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/8W10RFT.pdf
Description:
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:600
Comments
MF1/8W10RFT Specifications
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)