Lumimax Optoelectronic Technology MF1/8W22RFT
Part No.:
MF1/8W22RFT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1/8W22RFT.pdf
Description:
RES 22 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
MF1/8W22RFT Specifications
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)