Lumimax Optoelectronic Technology MF1W220RFT
Part No.:
MF1W220RFT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1W220RFT.pdf
Description:
RES 220 OHM 1% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
MF1W220RFT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
MF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)