Lumimax Optoelectronic Technology MF1W68RFT
Part No.:
MF1W68RFT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1W68RFT.pdf
Description:
RES 68 OHM 1% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
MF1W68RFT Specifications
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)