Lumimax Optoelectronic Technology MF1W6R8FT
Part No.:
MF1W6R8FT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF1W6R8FT.pdf
Description:
RES 6.8 OHM 1% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:800
Comments
MF1W6R8FT Specifications
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)