Lumimax Optoelectronic Technology MF2W30RFT
Part No.:
MF2W30RFT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF2W30RFT.pdf
Description:
RES 30 OHM 1% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:300
Comments
MF2W30RFT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
MF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)