Lumimax Optoelectronic Technology MF2W51KFTB
Part No.:
MF2W51KFTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MF2W51KFTB.pdf
Description:
RES 51K OHM 1% 2W AXIAL
Comments
MF2W51KFTB Specifications
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)