Viking Tech MFR0623FTEV15R8
Part No.:
MFR0623FTEV15R8
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MFR0623FTEV15R8.pdf
Description:
RES 15.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Comments
MFR0623FTEV15R8 Specifications
Resistance:
15.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)