Viking Tech MFR0623FTEV1651
Part No.:
MFR0623FTEV1651
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MFR0623FTEV1651.pdf
Description:
RES 1.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
Comments
MFR0623FTEV1651 Specifications
Resistance:
1.65 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)