Caddock Electronics Inc. MK232-500K-1%
Part No.:
MK232-500K-1%
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MK232-500K-1%.pdf
Description:
RES 500K OHM 1% 3/4W RADIAL
Comments
MK232-500K-1% Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
MK200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
500 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.75W, 3/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.290" L x 0.095" W (7.37mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.63mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
MK232-500K-1% FAQ
1. How to order MK232-500K-1% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MK232-500K-1% price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MK232-500K-1%?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MK232-500K-1%.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MK232-500K-1% Tags
  • MK232-500K-1%
  • MK232-500K-1% PDF
  • MK232-500K-1% Datasheet
  • MK232-500K-1% Specifications
  • MK232-500K-1% Images
  • Buy MK232-500K-1%
  • MK232-500K-1% Price
  • MK232-500K-1% Distributor
  • MK232-500K-1% Supplier
  • MK232-500K-1% Wholesale