KOA Speer Electronics, Inc. MOS2CVTPA102J
Part No.:
MOS2CVTPA102J
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOS2CVTPA102J.pdf
Description:
RESISTOR
Shipping
Inventory:982
Comments
MOS2CVTPA102J Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)