KOA Speer Electronics, Inc. MOSX3CT521R5R1J
Part No.:
MOSX3CT521R5R1J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOSX3CT521R5R1J.pdf
Description:
RESISTOR
Shipping
Inventory:393
Comments
MOSX3CT521R5R1J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
MOS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5.1 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
3W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)