Ohmite MOX-1-121007FE
Part No.:
MOX-1-121007FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOX-1-121007FE.pdf
Description:
RES 1 GOHM 1% 2.5W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Comments
MOX-1-121007FE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Maxi-Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1 GOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2.5W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 210°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.310" Dia x 1.120" L (7.87mm x 28.45mm)