Ohmite MOX-4N-131005FE
Part No.:
MOX-4N-131005FE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOX-4N-131005FE.pdf
Description:
RES 10M OHM 1% 5W AXIAL
Comments
MOX-4N-131005FE Specifications
Series:
Maxi-Mox
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 210°C
Size / Dimension:
0.345" Dia x 4.140" L (8.76mm x 105.16mm)