Ohmite MOX5007501GSE
Part No.:
MOX5007501GSE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOX5007501GSE.pdf
Description:
RES 7.5K OHM 2% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:229
Comments
MOX5007501GSE Specifications
Series:
MOX500
Resistance:
7.5 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)