Ohmite MOX-750231005JE
Part No.:
MOX-750231005JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOX-750231005JE.pdf
Description:
RES 10M OHM 5% 1W AXIAL
Comments
MOX-750231005JE Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Mini-Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 220°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.165" Dia x 0.880" L (4.19mm x 22.35mm)