Ohmite MOX92022505FTE
Part No.:
MOX92022505FTE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MOX92022505FTE.pdf
Description:
5W NON INDUCTIVE CYL 25M 1%
Comments
MOX92022505FTE Specifications
Series:
Super Mox
Packaging:
Box
Resistance:
25 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
5W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 225°C
Size / Dimension:
0.323" Dia x 1.555" L (8.20mm x 39.50mm)