Caddock Electronics Inc. MP915-0.025-5%
Part No.:
MP915-0.025-5%
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-126-2
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MP915-0.025-5%.pdf
Description:
RES 0.025 OHM 5% 15W TO126
Comments
MP915-0.025-5% Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
Kool-Pak®MP900
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
25 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
15W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
0/ +300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-126
Size / Dimension:
0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.44mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
MP915-0.025-5% FAQ
1. How to order MP915-0.025-5% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MP915-0.025-5% price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP915-0.025-5%?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MP915-0.025-5% Tags
  • MP915-0.025-5%
  • MP915-0.025-5% PDF
  • MP915-0.025-5% Datasheet
  • MP915-0.025-5% Images
  • Buy MP915-0.025-5%
  • MP915-0.025-5% Price
  • MP915-0.025-5% Distributor
  • MP915-0.025-5% Supplier
  • MP915-0.025-5% Wholesale