Caddock Electronics Inc. MP916-0.015-5%
Part No.:
MP916-0.015-5%
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.MP916-0.015-5%.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 5% 16W TO220
Comments
MP916-0.015-5% Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Caddock Electronics Inc.
Series:
Kool-Pak®MP900
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
16W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
0/ +500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.650" (16.52mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
MP916-0.015-5% FAQ
1. How to order MP916-0.015-5% on Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.?
3. Are the MP916-0.015-5% price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP916-0.015-5%?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
MP916-0.015-5% Tags
  • MP916-0.015-5%
  • MP916-0.015-5% PDF
  • MP916-0.015-5% Datasheet
  • MP916-0.015-5% Images
  • Buy MP916-0.015-5%
  • MP916-0.015-5% Price
  • MP916-0.015-5% Distributor
  • MP916-0.015-5% Supplier
  • MP916-0.015-5% Wholesale